Bytový štandard

Základy Železobetónové základové pásy a dosky.
Nosné konštrukcie Železobetónový monolitický systém.
Schodisko Železobetónové prefabrikované schodisko situované medzi železobetónovými nosnými stenami a železobetónovým výťahovým jadrom s doskami schodiskových ramien a medzipodest. Oceľové zábradlia alebo madlá z pásoviny v pozink úprave.
Obvodový plášť Železobetónové obvodové steny zateplené kontaktným zatepľovacím systémom s doskami z minerálnej vlny, mechanicky kotvenými. Povrchová úprava minerálna tenkovrstvová omietka ryhovanej štruktúry v prevažnom rozsahu žltej farby v kombinácii s prevetrávanou fasádou s panelmi v prevedení drevodekor.
Strecha V závislosti na lokalizácii rôzne typy plochých striech s tepelnou izoláciou z extrudovaného a EPS polystyrénu a hydroizolačnou vrstvou z PVC fólie. Vybraté strechy ako vegetačné s rôznymi hrúbkami substrátov.
Výťahy Výťahy KONE s núdzovým dojazdom pre 6 osôb s energeticky úspornou prevádzkou a parametrami vyhovujúcimi pre ZŤP.
Medzibytové steny Železobetónové steny hr. 200 mm s obojstrannou omietkou spĺňajúce akustické a požiarne požiadavky.
Bytové priečky Murované priečky z tehál hr. 140 mm s obojstrannou omietkou spĺňajúce akustické požiadavky.
Podlahy – nášľapné vrstvyy Nášľapné vrstvy z plávajúcich laminátových podláh na penovej podložke (izby, kuchyne, chodby a zádveria) alebo keramická dlažba (kúpeľne a WC) a mrazuvzdorná protišmyková keramická dlažba na balkónoch, resp. loggiách. Výber z viacerých druhov.
Steny – omietky Vápenocementová strojová omietka bez malby. (izby, kuchyne, chodby a zádveria).
Steny – obklady Keramický obklad v kúpeľniach a WC do výšky obložkovej zárubne. Výber z viacerých druhov.
Stropy Vápenocementová strojová omietka bez maľby. Vo vybratých prípadoch sadrokartónový podhľad.
Dvere – vstupné Bezpečnostné dvere s požiarnou odolnosťou vybavené bezpečnostným uzamykaním do oceľovej lisovanej zárubne, bezpečnostné kovanie guľa, kľučka, bezpečnostná vložka, panoramatický priezorník. Povrchová úprava dverí vo vyhotovení drevodekor a zárubne – farba.
Dvere – interiérové Jednokrídlové plné hladké dvere do obložkovej zárubne bez prahu, kovanie, dózický zámok. Povrchová úprava dverí aj zárubne – výber z viacerých druhov.
Okná a presklené steny Okná a presklené steny z plastových 6-komorových profilov, zasklenie izolačným trojsklom. Povrchová úprava – farba rámov a krídla z exteriéru šedá, z interiéru biela. Vnútorný parapet biely, vonkajší šedý.
Zábradlia Zábradlia z oceľovej pásoviny, povrchová úprava žiarový pozink, svetlošedé.
Zdravotechnické zariaďovacie predmety Súčasťou vybavenia bytu sú v závislosti od dispozičného riešenia v kúpeľni umývadlo s pákovou stojankovou batériou, vaňa s pákovou batériou s ručnou sprchou, sprchová vanička s ručnou sprchou s pákovým ovládaním, HL vývody vody a kanalizácie pre práčku, vo WC závesná WC misa so zabudovaným splachovacím mechanizmom vrátane tlačidla, umývadielko s pákovou stojankovou batériou a v kuchyni príprava na umývačku riadu, resp. práčku. V bytoch s terasami a predzáhradkami v exteriéri vývod vody s ventilom
Vykurovanie a príprava TÚV Ústredné vykurovanie a príprava TÚV v kotolni pre každý bytový dom, teplo merané odpočtom v samostatnom rozvádzači tepla pre každý byt situovanom v spoločných priestoroch. Odpočty studenej a teplej úžitkovej vody danej bytovej jednotky. Vykurovanie v bytoch zabezpečené v izbách panelovými radiátormi jednoradovými, dvojradovými a trojradovými, v kúpeľniach kúpeľňovými trubkovými vykurovacími telesami, regulácia termostatickými hlavicami.
Vzduchotechnika Vetranie bytov pomocou rekuperácie, odvod vzduchu nástennými alebo stropnými ventilátormi v kúpeľniach a WC, v kuchyni príprava pre digestor.
Elektro Elektromer s hlavným ističom situovaný v spoločných priestoroch. Bytové rozvádzače silnoprúdu a slaboprúdu pri vstupných dverách, domáci telefón, vypínače a zásuvky, slaboprúdové rozvody pre telefón, internet a TV, vývody pre montáž svietidiel, predpríprava rozvodov pre kuchynské spotrebiče a práčku, vývody elektro na terasy a predzáhradky.
Kuchynská linka Kuchynská linka nie je súčasťou vybavenia bytu. Vybudované prívody el. energie. Prívody vody a vývod kanalizácie pre kuchynský drez.
Holobyt – oproti bytovému štandardu neobsahuje: Interiérové dvere s obložkovými zárubňami a kovaním
Laminátové plávajúce podlahy
Obklady
Dlažby
Sanita (WC, umývadlo, vaňa, sprchový kút ), vodovodné batérie
Bytový štandard si môžete stiahnuť na tomto odkaze.